OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 lutego 2017

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas  nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dziś na Mszy św. o godz. 12,00 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy świece. Po Mszy św. będzie zmiana żywego różańca.

W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych.  Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.00. Pół godziny przed  Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

Za  tydzień  / 12.02 / po Mszy św. o godz. 12,00 będzie spotkanie z kandydatami do Sakr. Bierzmowania.

Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

 

Dodaj komentarz