PARAFIA WOJSKOWA PW. ŚW. FRANCISZKA z ASYŻU w WAŁCZU

OGŁOSZENIA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

20.06.2019

  

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

  


Kościół od samego początku głosi wiarę w prawdziwą, substancjalną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina.


Inicjatorem ustanowienia tego święta był  Papież  Urban IV , wprowadził on obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.


Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za  wielki dar, jakim jest realna obecność  Pana Jezusa w Eucharystii. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do nieba.


W Boże Ciało , w  naszym kościele Msza św.  tylko o godz. 9,00

Po Mszy Świętej o godz.10,00/ czyli ok. godz. 11,00 / z kościoła p.w. Św. Mikołaja wyruszy  procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.

Postarajmy się, by Boża obecność i działanie oddziaływały również na nasze codzienne wybory, a nasz Pan i Bóg niech wspiera nas swoją mocą i błogosławieństwem.
ks. ppłk Witold KUREK

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

16.06.2019

  

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  


Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.


We wtorek/ 18.06 /  nie ma Mszy św. i Nabożeństwa czerwcowego


W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

W  naszym kościele Msza św.  tylko o godz. 9,00.  Około godziny 11,00 z  kościoła św. Mikołaja wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, by prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian .


Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.ks. ppłk Witold KUREK

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

09.06.2019

  

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  


Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.


Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.


Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych W tygodniu  rozpoczyna się ono 20 minut przed Mszą św. , a  w niedzielę o 8:40.


W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności –  + Sławomir Fibak , + Jerzy Korczak.  Wieczny odpoczynek…


ks. ppłk Witold KUREK

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

 WTOREK – PIĄTEK GODZ. 17,40 

SOBOTA GODZ. 16,40

 NIEDZIELA GODZ. 8,40

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

02.06.2019

  

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  


Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.


Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od soboty  rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu rozpoczynać się ono będzie  20 minut przed Mszą św. , a w niedzielę o 8:40. Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.


W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania , oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu .


Jubilatów i solenizantów zawierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.


ks. ppłk Witold KUREK

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

  WTOREK – PIĄTEK GODZ. 17,40 

SOBOTA GODZ. 16,40

  NIEDZIELA GODZ. 8,40

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

26.05.2019

  

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  


W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha

Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia

z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów

Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha

Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. 

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. 

Od  27 V/Poniedziałek /  do 31 V / Piątek/-  włącznie /  – nie będzie Mszy św. i Nabożeństwa majowego z powodu wyjazdu na ćwiczenia wojskowe. 

W sobotę / 1 czerwca / Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16,40  ,  Msza św.  o godz. 17,00. 

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.  

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności  śp. Jerzego Fijałkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…


ks. ppłk Witold KUREK


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

19.05.2019

  

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  


Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe . 

Przypominam , że nabożeństwo majowe rozpoczyna się 20 minut przed Mszą św. 

Od wtorku do piątku o 17:40, i w niedzielę o 8:40.

  W sobotę 25 MAJA będzie odprawiona

TYLKO JEDNA MSZA ŚW. O GODZ. 15,00

NIE MA NABOŻEŃSTWA MAJOWEGO , NIE MSZY ŚW. O GODZ. 17,00  


Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe odprawimy  w Niedzielę 26 V , godz. 8,40. 

W Ndz. 26.05 – Msze św. o godz. 9,00 , 10,30 i 12,00

 Od 27 V do 31 V włącznie / ostatni tydzień maja/ ćwiczenia wojskowe we Wrocławiu-nie będzie mszy św. i nabożeństwa majowego 

Od soboty 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe. Rozpoczynać się ono będzie również 20 minut przed Mszą św. , a w niedzielę o 8:40.

Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp Alicję Bierka.

Wieczny odpoczynek…

 


ks. ppłk Witold KUREK


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

12.05.2019

  

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych

pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Po Mszy Świętej o godz. 12,00.   spotkanie z kandydatami do sakr. bierzmowania i ich rodzicami / kandydat i jeden rodzic / obecność obowiązkowa

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.  

 Za dwa tygodnie  w sobotę 25 MAJA będzie odprawiona

TYLKO JEDNA MSZA ŚW. O GODZ. 15,00

NIE MA  NABOŻEŃSTWA MAJOWEGO  ,  NIE  MSZY ŚW. O GODZ. 17,00  

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 


ks. ppłk Witold KUREK


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

05.05.2019

  

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

  

 Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. 

W sobotę / 4.05 / po mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

W niedzielę /5.05 / po Mszy Świętej o godz. 12,00. spotkanie z rodzicami dzieci

( rocznicowych) pierwszokomunijnych. 

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.  

 Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy . Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską w naszym

kościele rozpoczynać się będzie 20 minut przed Mszą św. Od wtorku do piątku o 17:40, w sobotę o 16:40 i w niedzielę o 8:40.  

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 Za tydzień /12.05 / po Mszy Świętej o godz. 12,00.  spotkanie z kandydatami do sakr.

bierzmowania i ich rodzicami / kandydat i jeden rodzic / obecność obowiązkowa  

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.


ks. ppłk Witold KUREK


 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

03.05.2019

  

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

  

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, łączy w sobie zarówno wymiar kultu Matki Bożej, jak i wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Nie jest zwyczajną

celebracją ku czci Maryi, ale bardzo dobitnie podkreśla Jej obecność w dziejach

Polski. W Maryi splatają się zatem historia zbawiania z historią naszej Ojczyzny i rodaków.

Msze św.  odprawiane w następującym porządku  –  o godzinie 9,00 i 18,00 Nabożeństwo majowe o  godzinie 17,40                       

Dzisiaj, z racji na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


ks. ppłk Witold KUREK