Nowy limit wiernych w kościołach

Nowy limit wiernych w kościołach

Od 4 maja w świątyniach 1 osoba na 15 m2, od 15 maja można zorganizować na zewnątrz imprezę okolicznościową do 25 osób, od 29 maja – wesela czy komunie mogą się odbywać w lokalu, ale liczba uczestników nie może przekraczać 50 osób. Rząd zapowiedział nowe poluzowanie obostrzeń.

Do tej pory w świątyni na nabożeństwie mogła przebywać jedna osoba na 20 m2, od 4 maja więcej osób będzie mogło wejść do kościoła. Nowy limit to 1 osoba na 15 m2. Rząd rekomenduje też odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu.

W połowie maja zmieniają się także zasady organizowania imprez okolicznościowych. Od 15 maja na zewnątrz budynku będzie można zorganizować wesele czy komunię, ale z limitem 25 osób. Oczywiście obowiązuje ścisły reżim sanitarny – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej) Od 29 maja imprezy okolicznościowe będą mogły się odbywać wewnątrz lokali, ale z limitem 50 osób i w ścisłym reżimie sanitarnym.